Słowa kluczowe: kamień, ogród, płytki, rośliny, trawnik,

DrukujUrządzanie ogrodu


WĄSKI OGRÓDEK

Każdy właściciel wąskiego ogródka wie, że więcej z nim kłopotu niż pożytku. Jednak przy odrobinie dobrych chęci i wyobraźni można z niego stworzyć coś ładnego i interesującego.

 


Wygląd przed zmianami
Zazwyczaj taki ogródek to tylko wąski, zaniedbany trawnik, przylegający do ściany lub zajęty przez zasadzone byle jak krzewy i iglaki. Często służy właścicielom za składzik na zbędne przedmioty, które się nie mieszczą w piwnicy.

 


Propozycje zagospodarowania ogródka
Przede wszystkim trzeba zadbać o to aby ogródek był w miarę urozmaicony i miał dobre podłoże. Warto się zastanowić na tym co w tym celu wybrać. Może to być ścieżka z kolorowych kamiennych płytek o nierównych krawędziach lub też alejka z jednokolorowych płaskich kamieni rozłożonych luźno na trawniku. Sam trawnik też może okazać się kłopotem, ponieważ trawa wystająca z miejsc trudno dostępnych dla kosiarki niszczy wygląd ogrodu. Dlatego trzeba się zastanowić czy w ogóle warto ją sadzić, a nie zastąpić jej niskimi roślinkami. Oprócz tego, że są dobrym zamiennikiem dla zielonej murawy można je umieścić w szczelinach między kamieniami.


Kwestia kwiatów w ogródku jest bardzo indywidualna. Jeśli nie możemy się zdecydować na konkretny gatunek roślin można postawić na standard, czyli krzewy różane, rośliny pnące (które bardzo skutecznie zasłaniają te części ogródka, które nie są zbyt atrakcyjne) lub paprocie. Oprócz tego w ciekawy sposób możemy wykorzystać zbędne kamienie tworząc małą skarpę lub suchy murek kwiatowy.


Jeśli starczy miejsca, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ogródku zrobić małe oczko wodne, postawić ławkę i pergolę.

 

Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj