Jesteś w sekcji:   Strona główna  > 

Aktualności

 >  Zamówienia budowlane

Powrót do listy aktualnościDrukujZamówienia budowlane


STADION NARODOWY WYBRAŁ DOSTAWCĘ OGRODZEŃ
dodano: 2011-05-09 11:12:07

Po raz trzeci został wybrany te sam producent i dystrybutor ogrodzeń systemowych - firma LEGI Polska. W wałbrzyskie systemy ogrodzeń obok Stadionu Narodowego zostali wyposażeni Stadion Miejski w Poznaniu oraz PGE Arena Gdańsk.

 

Stdion powstaje na terenie dawnego Stadionu Dziesięciolecia. Według planów ma pomieścić ponad 58 tysięcy kibiców. Na Stadionie Narodowym rozegrane zostaną trzy spotkania grupowe, w tym mecz otwarcia z uroczystą ceremonią, jeden ćwierćfinał i jeden półfinał.

 

W sprawie zarządzania obiektem trwają negocjacje z AEG Facilities, czyli operatorem największych aren sportowych na świecie. Ma to zapewnić wysoką efektywność operacyjną stadionu już po samych Mistrzostwach Europy. Rozpoczął się także montaż krzesełek oraz elementów dachu liniowego. Jak podaje spółka PL. 2012, wszystkie prace przebiegają terminowo i zgodnie z planem.

 

Dostawcą ogrodzeń będzie firma LEGI Polska. Na podobne rozwiązanie zdecydowano się także w Poznaniu i Gdańsku. LEGI korzysta z technologii sprawdzonej na sportowych imprezach masowych, między innymi na Mundialu w Niemczech w 2006 roku. Specjalnie dedykowany model systemu został przygotowany właśnie na potrzeby warszawskiego obiektu. Wyposażony zostanie on w prawie 2 kilometry ogrodzenia, 20 bram przesuwnych i 40 zwykłych.


Prace budowlane mają zakończyć się do lipca 2011, a mecz otwarcia stadionu, pomiędzy reprezentacjami Polski i Niemiec, planowany jest na 6 września 2011. Stadion Narodowy będzie trzecią oddaną do użytku areną EURO 2012.


Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj