Jesteś w sekcji:   Strona główna  > 

Aktualności

 >  Nowości budowlane

Powrót do listy aktualnościDrukujNowości budowlane


LED - NOWE INFORMACJE O STAREJ TECHNOLOGII
dodano: 2011-11-15 12:04:32

 

Technologia LED to jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych ostatnich dziesięcioleci. Niezwykłe właściwości diod elektroluminescencyjnych sprawiają, że specjaliści szukają nowych możliwości wykorzystania tej technologii nie tylko w architekturze czy sprzęcie RTV, ale też w różnych dziedzinach nauki, m.in. w medycynie.

 


Light Emitting Diode
(dioda emitująca światło) to rozwiązanie trwałe, oszczędne i bezpieczne.

 

Trwałość
Żarówki diodowe mogą być eksploatowane co najmniej cztery razy dłużej niż tradycyjne świetlówki kompaktowe. Diody umożliwiają oświetlenie całych ciągów komunikacyjnych i mogą pozostać zapalone bez przerwy – w dzień i w nocy. Stąd znajdują zastosowanie nie tylko w gospodarstwach domowych, ale przede wszystkim – we wnętrzach komercyjnych, czy obiektach użyteczności publicznej, gdzie światło potrzebne jest przez 24 godziny na dobę.
Warto wiedzieć: Diody LED świecą jednostajnie przez około 50 tysięcy godzin. Później zmieniają natężenie światła.

 

Oszczędność
Odpowiednik żarówki 40-watowej cechuje kilkuwatowe zużycie energii. Ten niski pobór mocy przy jednoczesnym długim okresie eksploatowania sprawia, że diody elektroluminescencyjne konkurują zarówno ze świetlówkami kompaktowymi, jak i żarówkami halogenowymi.

 

Bezpieczeństwo
Bardzo chętnie i często żarówki diodowe instaluje się w pomieszczeniach przeznaczonych do pracy, ponieważ nie powodują zjawiska oślepiania, nie wytwarzają promieniowania nadfioletowego UV oraz podczerwonego IR. Dzięki temu, że diody nie emitują fal radiowych, które mogą powodować zakłócenia w funkcjonowaniu innych urządzeń, są rozwiązaniem nie tylko bezpiecznym, ale i ekologicznym.Technologia LED w nauce
Już dziś wielu entuzjastów światła LED uważa, że w przyszłości zastąpi ono laseroterapię w leczeniu niektórych schorzeń dermatologicznych.
W parkach naukowych i ośrodkach badawczo-rozwojowych na całym świecie trwają prace nad stworzeniem polimerowej diody laserowej czy diody umożliwiającej przesyłanie danych. Z pewnością każdy z tych wynalazków z czasem będzie miał wpływ na nasze codzienne życie.Technologia LED na rynku
Przykładem firmy oferującej rozwiązania ledowe jest SKOFF Sp. z o.o. - polski projektant i producent wyrobów oświetleniowych oraz osprzętu elektronicznego. W skład portfolio Firmy wchodzą m.in.: oprawy oświetleniowe LED, oprawy halogenowe, klipsy LED, lampy meblowe, akcesoria elektryczne, itp.

 


 

SZUKASZ MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH

LUB WYKOŃCZENIOWYCH?

 

 WEJDŹ NA WWW.BUDTRADE.PL

 

ZNAJDZIEMY I PRZYWIEZIEMY CI

WSZYSTKO CZEGO POTRZEBUJESZ!

 


Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj