Słowa kluczowe: hartowane szkło, kabina, prysznic, ramy, uszczelnianie,

DrukujŁazienka


KABINA PRYSZNICOWA

 

Kabina to świetne rozwiązanie dla osób , które nie lubią długiego leżenia w wannie, a chcą brać szybki prysznic. Nadają się także dla osób starszych, dla których wejście do wanny stanowiłoby problem. Oprócz tego, że są wygodne, chronią też łazienkę przed zbyt obfitym zamoczeniem. Można je montować przy brodziku oraz wprost na posadzce.


Materiały

Wszelkie ścianki i drzwi od kabin produkuje się korzystając z hartowanego szkła lub tworzyw sztucznych takich jak np. akryl. Hartowane szkło jest bardzo wytrzymałe i sztywne. Jeśli jednak ulegnie stłuczeniu szkło rozbije się na ogromną ilość kawałków. Ścianki są zazwyczaj pokryte dodatkową specjalną warstwą, dzięki której nie widać tak bardzo zacieków. Jeśli nasza kabina będzie zrobiona z materiału sztucznego będzie bardziej giętka, ale się nie tłucze. W sklepach są dostępne ścianki fakturowe i wzorzyste.
Ścianki kabin należy umieścić w specjalnych ramach. Najczęściej są to ramy z aluminiowych profili - chromowanych w kolorze białym. Są dostępne również kabiny bezramowe.


Kształty kabin

W zależności od tego jakiego kształtu i wielkości mamy łazienkę, taka kabina będzie pasować. Sklepy łazienkowe oferują bogaty wybór kształtów kabin. Są kabiny półokrągłe, kwadratowe czy też wielokątne. Zazwyczaj kabiny są umieszczane przy ścianach łazienki, ale są dostępne też kabiny wolnostojące. Co bardziej luksusowe, mają wmontowane panele z hydromasażem.


Drzwi
w kabinach mogą być otwierane na zewnątrz, składane w harmonijkę lub obracane. Niektóre kabiny nie mają w ogóle drzwi, a zastępuje je murek o specjalnym kształcie, ale aby zastosować takie rozwiązanie trzeba mieć większą łazienkę.


Uszczelnienie

Tam gdzie kabina styka się ze ścianą, podłoga lub brodzikiem trzeba ją uszczelnić. Są to najbardziej newralgiczne miejsca, więc nieszczelności warto uzupełnić silikonem lub zainstalować gumowe uszczelki. Przy drzwiach najlepiej zastosować uszczelki magnetyczne.


Wymiary

Wysokość kabin to ok. 190 cm. Najpopularniejsze są ciągle kabiny przylegające do ścian o długości boku brodzika ok. 100 cm. Takie są wymiary standardowe, ale jeśli chcemy mieć kabinę o nietypowym kształcie lub taką która lepiej pasuje do wnętrza można ją zrobić na zamówienie.


Koszt

Najtańsze kabiny to te zrobione z polistyrenu o najkrótszych, bo 80 cm bokach brodzika. Kosztują ok. 300 zł. Taka sama kabina, tylko że z hartowanego szkła, podnosi cenę do 550 zł. Za luksusowe kabiny (o nietypowych kształtach i z hydromasażem) zapłacimy nawet kilka tysięcy.

Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj