Słowa kluczowe: instalacje, kanalizacja, kuchnia, łazienka,

DrukujWoda i kanalizacja


DOMOWE SPOSOBY NA ZAPCHANE RURY

 

O zapchaną umywalkę, brodzik czy zlew nietrudno. Najważniejsze, aby nie panikować i wiedzieć w jaki sposób szybko i skutecznie poradzić sobie z problemem. Zwłaszcza, że wizyta hydraulika nie jest koniecznością.

 

 

Niedrożność rur jest wynikiem przedostania się różnego rodzaju materii, które zalegając powodują zator, tym samym uniemożliwiają swobodne przepływanie wody, lub ścieków. Do najczęściej zalegających odpadków zaliczyć można resztki jedzenia - obierki z warzyw czy fusy z kawy, przedmioty codziennego użytku - opatrunki, resztki ręczników kuchennych, podpaski oraz włosy.

Główną przyczyną zalegania tego rodzaju odpadków jest ludzka nieuważność. Wystarczy w odpowiedni sposób pozbywać się śmieci, a także systematycznie oczyszczać odpływy z resztek. Profilaktyczne stosowanie środków udrażniających dodatkowo zabezpiecza przez odkładaniem się odpadków wewnątrz rur. W razie, gdy z urządzeń często używamy, jak np. z prysznica (gdzie odkładają się resztki włosów) warto robić to systematycznie. 

 


Możemy rozróżnić kilka domowych sposobów udrażniania zapchanych rur:

. Środki chemiczne. Sposób najbardziej popularny, obecny w każdym sklepie ze środkami czyszczącymi. Chemiczne środki mają działanie udrażniająco-dezynfekujące. Produkowane są w różnych postaciach: granulek, żelów, płynów. Jednym z najpopularniejszych środków jest stosowany od dawien dawna KRET. 

. Spirala. W postaci zwiniętego drutu z ostrą końcówką oraz korbką, do jej odkręcania. Siła parcia powoduje mechaniczną likwidację zatoru.

. Przepychaczka. Urządzenie znane i stosowane od wielu lat. W wyniku uciskania przepychaczki do odpływu, zalegające w rurze resztki odblokowują się, mogąc swobodnie odpłynąć.

Inną metodą pomagającą utrzymać odpływy i syfony w należytym stanie są preparaty biologiczne, które zawierają żywe bakterie. Bakterie znajdujące się w tych produktach wchodzą w reakcję z resztkami, które powodują zator i pomagają w jego naturalnym rozkładzie. Metoda ta jest szczególnie popularna wśród osób, które nie lubią, nie chcą bądź nie mogą stosować chemicznych środków udrażniających. A także nie chcą korzystać z usług hydraulika. Preparaty dostępne w różnych formach, np. tabletek.

 

 

Dzięki tym produktom oraz urządzeniom w łatwy sposób można zadbać o udrożnienie rur. Wystarczy tylko zadbać o systematyczne ich oczyszczanie, które uniemożliwi tworzenie się zatorów. A w momencie, gdy już do niego zajdzie, prosto i bezpiecznie można sobie z nim poradzić. Zaoszczędzając tym samym ładnych kilkadziesiąt złotych w portfelu.

 

 

Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj